Lipotransfer - opis zabiegu
Zabieg, jakim jest lipotransfer składa się z kilu etapów. Pierwszym z nich jest pobranie tkanki tłuszczowej pacjenta. Z pobranego materiału tworzony jest koncentrat, składający się z młodych komórek tłuszczowych i komórek macierzystych. Kolejnym krokiem jest poddanie obróbce enzymatycznej otrzymanej tkanki tłuszczowej, z której otrzymywany jest wysokiej jakości koncentrat składający się z multipotencjalnych komórek macierzystych. Tak przygotowany preparat jest gotowy do autotransplantacji, która następuje w kolejnym kroku.
Kiedy warto skorzystać z lipotransferu?
Zabieg ten wykorzystuje się najczęściej do przywracania skórze elastyczności i młodego wyglądu, wygładzania zmarszczek i bruzd czy liftingu wolumetrycznego. Lipotransfer stosowany jest również w procesach likwidacji blizn, regeneracji tkanek i modelowaniu m.in. brody oraz policzków. Ponadto zabieg ten odznacza się wysoką skutecznością w leczeniu ran, chorób ortopedycznych oraz zwyrodnieniowych.
Zalety lipotransferu
Lipotransfer posiada szereg zalet i odznacza się wysoką skutecznością. Zabieg ten stymuluje komórki skóry, a także przyczynia się do zahamowania procesów degeneracji skóry. Z powodzeniem można łączyć go z zabiegiem ADIVIVE. Obróbka komórek macierzystych wykorzystywanych do przeprowadzenia zabiegu, odbywa się w zamkniętym systemie, co zapobiega skażeniu materiału i sprawia, że nie istnieje ryzyko odrzucenia przeszczepu czy wystąpienia reakcji alergicznych. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest fakt, że ma on zastosowanie nie tylko z medycynie estetycznej, ale tak jak już wspomnieliśmy, w leczeniu ran czy chorów zwyrodnieniowych.