Jak wygląda usuwanie tatuażu?
Usuwanie tatuażu odbywa się przy pomocy specjalnego lasera z końcówką frakcyjną, która wnika głęboko w skórę i tym samym zwiększa skuteczność zabiegu. Pozbywanie się niechcianego tatuażu polega na naświetlaniu skóry impulsami światła laserowego. Wnikają one w głąb skóry i działają jedynie na barwnik, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia skóry otaczającej, a tym samym powstawania blizn. Dla uzyskania najlepszych efektów potrzebne jest wykonanie serii zabiegów, zwykle 5-6. Ich ilość uzależniona jest od koloru usuwanego tatuażu. Efekt jest trwały.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Usuwanie tatuażu o większych rozmiarach zwykle podzielone jest na kilka etapów - każdy na innej części tatuażu, tak aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta. W trakcie zabiegu może być odczuwalne lekkie pieczenie, jednak aby je złagodzić, stosuje się różnego rodzaju formy chłodzenia, takie jak specjalne żele, strumień zimnego powietrza czy schłodzona końcówka zabiegowa.
Usuwanie tatuażu: przeciwwskazania
Podobnie, jak przy większości zabiegów, w przypadku usuwania tatuażu istnieje kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Po pierwsze zabieg nie może zostać wykonany na skórze, na której widoczne są jakiekolwiek infekcje, w miejscu, w którym miałby być zastosowany laser. Przeciwwskazaniem jest również opalenizna i opalanie się w przeciągu 2 tygodni przed zabiegiem. Usuwanie jest niewskazane także w przypadku przyjmowania leków fotouczulających i nadwrażliwości na światło.