Peeling retinolowy - jakie efekty przynosi?
Peeling retinolowy charakteryzuje się wysoką intensywnością. Stosuje się go przede wszystkim w celu złuszczenia skóry i jej wygładzenia. Po zabiegu drobne zmarszczki i przebarwienia są wyraźnie spłycone i mniej widoczne. Skóra jest dokładnie oczyszczona, wygładzona i rozświetlona. Zabieg doskonale radzi sobie z leczeniem zmian trądzikowych i blizn po trądziku. Dogłębnie oczyszcza skórę, reguluje wydzielanie sebum i zapobiega powstawaniu nowych wyprysków.
Wskazania do skorzystania z peelingu
Zabieg polecany jest dla wszystkich osób, które zmagają się z trądzikiem, bliznami i przebarwieniami. Peeling retinolowy działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki czemu leczy wypryski i zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Retinol stymuluje nowe komórki nabłonkowe i skórne, a także kontroluje wydzielanie sebum, dzięki czemu świetnie sprawdzi się u osób, które zmagają się z zaburzeniami łojotokowymi skóry. Wskazaniem do skorzystania z zabiegu są również drobne zmarszczki i hiperpigmentacje. Zabieg sprawdzi się idealnie u wszystkich osób, które chcą oczyścić, wygładzić i rozświetlić swoją skórę.
Jakie skutki uboczne może przynieść peeling retinolowy?
Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko powikłań i skutków ubocznych. Peeling retinolowy może wywołać podrażnienie i wrażliwość skóry. W niektórych przypadkach może pojawić się infekcja skórna w postaci opryszczki czy alergie skórne na substancje zastosowane podczas zabiegu. Skutkiem ubocznym może być również zapalenie tkanki łącznej.